Wycieczka po Bydgoszczy z TMMB, 6.08.2018

Aktualności » Wycieczka po Bydgoszczy z TMMB, 6.08.2018

Tym razem

„Bydgoszcz za zamkniętymi drzwiami”

w najbliższy poniedziałek

 

* Czy zwierzęta nas kochają?

- Niecodzienna wizyta  w schronisku dla zwierząt

* Granica Bydgoszczy w okresie staropolskim

* Niemiecka linia fortyfikacyjna z 1914 roku

* Zasypane śluzy stareńkiego Kanału Bydgoskiego

i kamienny Most Władysława IV

* Mosty kolejowe w rejonie ulic: Żeglarskiej i  Granicznej

* Cmentarz Starofarny  z niedawno odkrytymi kapliczkami

 

  Czeka nas kolejna wycieczka w cyklu „Bydgoszcz za zamkniętymi drzwiami” organizowana przez Towarzystwo Miłośników Miasta Bydgoszczy przy wsparciu Urzędu Miasta Bydgoszczy. W programie, jak zawsze niemało atrakcji. Tym razem w poniedziałek, 6 sierpnia 2018 roku.

    Zaczynamy od niecodziennej wizyty w bydgoskim schronisku dla Zwierząt przy ul. Grunwaldzkiej 298.  Będziemy tam na zaproszenie  Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Zwierząt  Oddział Kujawsko-Pomorski w ramach  Programu  „Srebrny czas dla ludzi i zwierząt”. Pod okiem pani Marii Sobocińskiej zwiedzimy schronisko, dowiemy się,  czy zwierzęta nas kochają, w kameralnym nastroju pogwarzymy o losie naszych czworonożnych przyjaciół.

     A i to nie wszystko.  Z archeologiem Robertem Grochowskim ruszymy w głąb historii naszego miasta.  Po drodze zatrzymamy się  w miejscu   granicy Bydgoszczy w okresie staropolskim, niemieckiej linii fortyfikacyjnej w 1914 roku, starej części Kanału Bydgoskiego, gdzie znajdowały się zasypane śluzy i kamienny Most  Władysława IV, mostów kolejowych przy ulicach:  Żeglarskiej i Granicznej, zobaczymy niedawno odkryte kapliczki na cmentarzu Starofarnym.     

  Wycieczka  odbędzie się w najbliższy poniedziałek 6 sierpnia 2018 roku. Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc obowiązują  osobiste zapisy w siedzibie TMMB przy ul. Jezuickiej 4, lub telefoniczne: 52-322-51-96. Zapisy, podczas których podajemy miejsce i godzinę zbiórki przyjmowane są od dziś do piątku włącznie  w godzinach 9.00-15.00. Zapraszamy.